Witamy na oficjalnej stronie
Koła Przemyskiego Klubu Łowieckiego
PONOWA

 
 

ŁAJKI KOLEGI JANA BIELASZKI

Powszechnie mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jakkolwiek by na tę kwestię spojrzeć, to okaże się, że w stwierdzeniu tym jest sporo prawdy. Można pokusić się także o sparafrazowanie tych słów: pies jest najlepszym przyjacielem myśliwego. Skąd taki pomysł? Otóż są one niezawodnymi pomocnikami i wiernymi towarzyszami wielu polowań.
Jak wiadomo, polowanie bez psów to jak wesele bez muzyki.
I tej „muzyki” brakowało w naszym Kole ale mamy już „Kapelmistrza” - kolegę Jana Bielaszkę, który swoją pracą z psami i zaangażowaniem wyszkolił dwie łajki syberyjskie. Wiki - 4 letnia, bardziej doświadczona, po polujących rodzicach i Bystra młodsza -2 letnia, pędzą mioty oszczekując zwierzynę a są przy tym bardzo cięte i doskonałe w osaczaniu. Gdy słychać ich „granie” nikt z myśliwych nie siedzi na stołku tylko czeka kiedy na niego zostaną wypchnięte dziki. Psy są bardzo z sobą zżyte. Świadczyć może o tym fakt, że gdy zdarzył się przypadek zranienia przez dzika starszej Wiki, Bystra położyła się koło niej i razem czekały na przybycie swojego Pana.
W najbliższym czasie doświadczona Wiki będzie mieć potomstwo. Osoby, które zdecydowałyby się na szczeniaki mogą się kontaktować z Kol. Janem Bielaszką kom. 729 280 056; 37-700 Wapowce 69A.